Fórum života pozýva na webinár
o surogátnom materstve

OZ Fórum života pozýva na webinár Surogátne materstvo – obchod s ľuďmi či pomoc neplodným?, ktorý sa uskutoční dňa 28. 6. 2021 o 18.00 hod. Diskutovať budú hostia: JUDr. Silvia Miškovičová, LL.M, právníčka a matka a kňaz ThDr. Martin Koleják, PhD., vysokoškolský pedagóg. 

V pozvánke Fóra života sa uvádza:
„Chceme otvoriť diskusiu o fenoméne surogátneho materstva. Ide o komplexný jav. Nie je také romantické, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Surogácia je akoby križovatkou, na ktorej sa stretávajú mnohé dôležité témy, ako napríklad práva deti a ich najlepší záujem, možnosť voľby, neplodnosť, právo na život a ľudskú dôstojnosť, reprodukčné práva, vykorisťovanie žien a ich tiel, obchodovanie s ľuďmi a ich časťami a dokonca, ako niektorí upozorňujú, aj témy ako novodobý kolonializmus, eugenika, rasizmus, sexizmus a patriarchizmus. Surogátne materstvo z týchto tém vychádza a zároveň ich spája, preto ho nie je možné úplne a poctivo vyriešiť bez nich.“

Registrácia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeD2RwBahJy1oLCaPr5MoegdaCy7-7irZcRM9_swR_TpEBMMQ/viewform

Webinár je ZDARMA, podporiť činnosť Fóra života  i webinár samotný môžete prostredníctvom č.účtu: IBAN SK25 0900 0000 0050 3335 7295.

You may also like