Košice 21. februára (TK KBS) V Košiciach ukončili Národný týždeň manželstva plesaním. Arcidiecézny Ples rodín organizovalo Arcidiecézne centrum rodín v Košiciach. Záštitu nad plesom mal Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita. „Som rád, že som mal možnosť robiť záštitu nad týmto plesom. Históriu arcidiecéznych plesov začalo písať Hnutie kresťanských rodín, neskôr si ho pod taktovku vzal Inštitút rodiny. V súčasnosti ho zastrešuje Arcidiecézne centrum pre rodiny. Tieto plesy majú svoju históriu a zároveň aj pokračovanie. Teším sa, že ľudia chcú plesať a zabávať sa,“ uviedol košický arcibiskup  metropolita Mons. Bernard Bober.

Na plese sa prihovoril manželom aj dekan farnosti sv. Alžbety Allan Tomáš. „Veľmi sa teším, že tento ples je v závere Národného týždňa manželstva. Nech manželia využijú tento večer na to, aby si zanechali tento večer vzájomný odkaz a zaspomínali na svoje začiatky či prežívanie svojho manželského života. A aby si vyznali pravú lásku a potrebu jeden pre druhého,“ povedal dekan farnosti sv. Alžbety Allan Tomáš.

„Sme tu, lebo aj my fandíme manželstvám,“ uviedol účastník plesu Branislav Baran. Príprava plesu bola pekná, no občas aj náročná. „Stojí to veľa námahy, ale sme veľmi dobrý tím, ktorému sa chce pracovať. Išlo to veľmi radostne, miestami aj ťažko, ale v konečnom dôsledku hladko. Bude mi smutno, keď tento ples skončí. Mám rada tú kreativitu a celý proces tvorby, keď sa to vymýšľa a tvorí. Sme radi, že je taký veľký záujem. Je tu 235 ľudí, ktorí sa chcú zabaviť a naozaj sú tu skupinky zo všetkých farností Košíc,“ dodala hlavná organizátorka plesu Adriana Čurajová.

Ďalší Ples rodín sa bude konať 10. februára 2024.

TK KBS informovala Janka Mičkaninová Pavelov

You may also like