POZÝVAME SLÁVIŤ NÁRODNÝ TÝŽDEŇ MANŽELSTVA S ACR

K národnému týždňu manželstva (NTM), ktorý dnes začína, je mnoho ponúk ako sa postarať a „okoreniť“ manželský vzťah. Organizátori podujatia prinášajú na webstránke https://www.ntm.sk/ bohatý program NTM, naživo či online, z domu alebo v exteriéri, online alebo face – to face:).

K sláveniu Národného týždňa manželstva pripájame aj ponuku pre turisticky a prírodne nadšených manželov/slobodných/ kňazov/zasvätených/rodinky… s deťmi alebo bez nich.

V nedeľu 20.02.2022 o 11:30 bude o. Martin Rečlo, riaditeľ Arcidiecézneho centra pre rodinu, sláviť (ak Pán dá:) sv omšu za manželov na Kojšovskej Holi – presnejšie trochu nižšie pod ňou – Kojšovská hoľa – sedlo. Je to kríž na lúke povyše chaty Erika  GPS: 48.7800075N, 20.9792386E

DOPRAVA:
Dopraviť sa tam môžete peši z obce Zlatá Idka (parkovisko na konci dediny pri ihrisku GPS: 48.7544847N, 20.9991936E)
Výstup hore trvá cca. 1,5 – 2 hodinky podľa tempa rodičov či detí (mapa trasy nižšie, po modrej značke).

Kto by chcel ísť hore „spoločne“ s ostatnými, budeme vyrážať o 9:00 z parkoviska pri ihrisku.
Ak by ste sa potrebovali dostať do Zlatej Idky a nemáte ako, resp. ak budete ponúkať nejaké voľné miesto v aute, môžete sa nám ozvať a skúsime niečo vymyslieť. Autobus ide z Košíc (autobusová stanica) o 7:15. 

Je možné vyviesť sa hore skibusom, na ktorý si ale treba vopred kúpiť lístok (ideálne čím skôr, kým sú voľné miesta, zvykne sa to dosť rýchlo obsadiť – ide hore raz za hodinu a vyvezie 18 ľudí…,  cena 2€/osoba.
Odkaz: https://vylety.kosiceregion.com/skibus-kojsovka/

ČO POTOM? 
Po sv. omši sa bude podávať guláš – LEN PRE NAHLÁSENÝCH najneskôr do piatku do 18:00 resp. čím skôr (počet porcií je obmedzený), pri nahlásení sa neskôr nevieme Vašu porciu garantovať:)
Počet dospelých/detských porcií nahláste, prosím, cez tento formulár: https://forms.gle/Fe8Bzz5LfruGDF9P7.

Navrhujeme priniesť si aj svoje občerstvenie, čaj, niečo na švédske/kojšovské stoly.
Je možné kúpiť si jedlo/čaj aj na chate Erika, ktorá je cca. 7 min. (600m) peši od miesta slávenia sv. omše. Kuchyňa na Chate Erika nebude fungovať, len WC a nápoje z automatu. (aktualizované 18.2.2022) Jedlo budeme môcť jesť na lavičkách.

POČASIE A ODPORÚČANÁ „VÝBAVA“
Budeme v nadmorskej výške 1170m.n.m., takže chladnejšie ako v Košiciach:) Môžete sledovať počasie napr. na tomto odkaze: Počasie Kojšovka alebo tu: Počasie Kojša Meteoblue . Má byť chladno, ale zdá sa že pršať nebude. 

Karimatka na sedenie sa azda zíde, dá sa dať aj na lavičky pri jedení gulášu, prípadne nejaká deka na nohy.

POZVITE PRIATEĽOV
Pozvanie môžete šíriť ďalej, zvlášť medzi manželmi.
Bude potrebné dodržať potrebné opatrenia v súvise so šírením COVIDu, aby sme boli voči sebe a zdraviu zodpovední.

KONTAKT:

Prípadné otázky, návrhy môžete komunikovať buď mailom, alebo telefonicky na tel. čísle 0918 855 208
(o. Martin Rečlo).

Modlíme sa za tento plán, zverme to do ochrany Panny Márie a tiež sv. Jána Pavla II., patróna a priateľa rodín a tiež hôr.

Prajem a žehnám vám, nech v tomto týždni obnovíme radosť lásky vo vašich manželstvách a rodinách, či už sa budúcu nedeľu stretneme, alebo nie. 
o. Martin Rečlo

„Uchovávanie radostnej rodiny vyžaduje mnoho od oboch, ako od rodičov, tak od detí. Každý člen rodiny sa musí určitým spôsobom stať služobníkom ostatných.“ Sv. Ján Pavol II.

„Manželská radosť, ktorú možno prežívať aj uprostred bolesti, znamená prijať to, že manželstvo je nevyhnutná kombinácia radostí a námah, napätí a uvoľnení, trápení a oslobodení, uspokojení a hľadaní, nepríjemností a potešení – stále na ceste priateľstva, ktorá podnecuje manželov, aby sa starali jeden o druhého tým, že si „preukazujú vzájomnú pomoc a službu“.“ Amoris laetitia 156  

  Cha

 

You may also like