Košická arcidiecéza pozýva na Slávnosť prijatia relikvií bl. rodiny Ulmovcov, prvej blahoslavenej rodiny v Cirkvi, ktorá sa uskutoční 24. marca v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach.
Program začína o 17:00 modlitbou ruženca, o 17:30 pokračuje katechézou o ich živote a zavŕši sa svätou omšou o 18:00, ktorú celebruje Mons. Bernard Bober. Po svätej omši budú mať všetci prítomní možnosť osobne si uctiť ich relikvie.
Slávnosť je príležitosťou navštíviť jubilejný chrám v našej arcidiecéze a prosiť o potrebné milosti na príhovor blahoslavenej rodiny, ktorá svojim mučeníctvom vydala svedectvo viery a lásky k blížnym. Srdečne pozývame najmä manželov, rodiny, rodinné spoločenstvá, stretká.
Rodina Ulmovcov – Jozef a Viktória spolu so svojimi siedmimi deťmi – bola zavraždená nemeckými nacistami v roku 1944 za ukrývanie židovských rodín. Ich príbeh je svedectvom obetavej kresťanskej lásky a odvahy, ktorá dnes inšpiruje mnohé rodiny po celom svete. Ide vôbec o prvé blahorečenie celej rodiny v histórii Cirkvi. Na slávnosti jej blahorečenia 10. septembra 2023 v ich rodnej obci Markowa neďaleko slovenských hraníc sa zúčastnila aj delegácia 200 slovákov na čele s tromi biskupmi a viacerými kňazmi. Ich kult sa postupne rozvíja aj na Slovensku prostredníctvom literatúry, modlitieb, výstav a viacerých aktivít.
Viac informácií v slovenčine o ich živote je možné nájsť na stránke https://ulmowie.pl/zivotopis/.